Projekt „ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania” – ciąg dalszy!

Dodany 8 kwietnia 2013 przez dg do Aktualności

W naszym ośrodku trwają warsztaty "ABC budżetu domowego, oszczędzania i pożyczania". 

Projekt ten realizowany jest w naszej placówce dzięki współpracy Stowarzyszenia Monar z Narodowym Bankiem Polskim.

Głównym celem projektu jest wzrost wiedzy ekonomicznej i umiejętności w zakresie pozwalającym na samodzielne i racjonalne gospodarowanie środkami finansowymi wśród uczestników.

Projekt zakłąda przyglądanie się i poprawie umiejętności z zakresu zarządzania własnym budżetem, planowania wydatków, zarządzania własnym zadłużeniem i zachęcaniem do oszczędzania oraz, co również bardzo istotne - zagadnienia dotyczące aktywizacji zawodowej i społecznej.

Realizacja projektu zmierza do poprawy funkcjonowania osób uzależnionych wychodzących z choroby, wspiera Ich proces readaptacji społecznej, co w konsekwencji będzie szansą na zapobieganie wykluczeniu finansowemu i społecznemu.

Wkrótce nowe informacje z zajęć ...

18.04.2013

W ostatnim tygodniu grupa mocno pracje głównie nad problematyką dotyczącą rozplanowania własnego budżetu. ... Nie jest to wcale takie proste, choć poszło uczestnikom bardzo sprawnie. Wygląda jednak na to, że zaplanowanie wydatków w konfrontacji z realnym życiem nie wydaje się takie proste. Budżety należy urealnić. Co będzie w tym pomocne? Może przyglądnięcie się temu, jak wydajemy (czytaj jak się szybko rozchodzą) pieniądze które mamy? a może trzeba porozmawiać z neofitami jak oni sobie radzą? ...

Pieniądze szczęścia nie dają! wiemy, ale bez oszczędnego gospodarowania możemy wpaść w długi a już na pewno nie będziemy mieli swoistego zadowolenia z życia, gdy będzie brakowało piedziędzy na życie. Jak więc planować? Najprościej i najkrócej: w oparciu o piramidę potrzeb i o hierarchię wartości.

Już niedługo postaramy się oparcować i umieścić na naszej stronce mini książkę kucharską - ABC oszczędzania w kuchni - złożoną z pomysłów uczestników szkolenia. kto wie może pani Magda G. obejmie patronat? 😀

warto przy okazji zaplanować, że mogą nas spotkać "nieoczekiwane wydatki" - lekarz, lekarstwa, jakieś badanie, jakaś kawa z nowo poznaną dziewczyną 🙂 warto więc mieć w zanadrzu jakiś grosz odłożony. Warto więc uczyć się oszczędania i odkłądania pieniędzy.

Nie radzimy zbierać złotówki do skarpety! 🙂

Na rynku bankowym jest bardzo dużo ofert - dogodnych i tanich - z których możemy skorzystać. Najważniejsze, żeby wiedzieć, że często za oferowanym "0" - zerem - przeważnie stoją inne ukryte opłaty. Dlatego "koniec języka za przewodnika" - pytaj, szukaj, informuj się... i wybierz najdogodniejszą dla Ciebie ofertę.

Unikaj zadłużeń! Najczęściej nadroższe są te ofrowane "najtaniej".

oto kilka fotek z zajęć

pozdrawiamy!

Jeden komentarz

  1. to były fajne zajęcia ale trudne

.